Отборът от ПГО „Княгиня Мария Луиза” се представи отлично в националното състезание „Млади таланти в модата“ 2026, където премери сили с едни от най-добрите млади дизайнери от страната.
С вдъхновение, оригиналност и прецизност учениците впечатлиха журито със своите идейни разработки и представяне.
Симона Боянова от 11 б клас бе удостоена с трета награда в категория „Художествена скица“, което е признание за нейния талант, креативност и внимание към детайла.
Зорница Делчева от 9 г клас също се открои с представянето си и заслужено получи специална награда за участието си в ревюто.
Евгения Вълчева от 11 г клас се отличи в категория „Сръчни ръце“, демонстрирайки прецизност, старание и творчески подход.
Постиженията на учениците са доказателство за таланта и упоритостта на младите творци, както и за качеството на обучението в училище. Ръководители на екипа: г-жа Цв. Митова и г-жа Т. Борисова.