ПГО „Княгиня Мария Луиза“

ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО ОБЛЕКЛО

„КНЯГИНЯ МАРИЯ ЛУИЗА“, ГР. СОФИЯ

Отблязваме 150-та годишнина от Арилското въстание

Всички ученици и учители в ПГО „Княгиня Мария Луиза“ взеха участие в отбелязването на 150-та годишнина от Априлското въстание.

С разнообразни инициативи на 20 април неучебният ден се превърна в учебен по историческа памет, но и по свобода. Ученици от 8 А, Б и Г клас изнесоха рецитал в памет на българските герои и революционери по време на посещението си на комплекса „Знаме на мира“ в София. 8 В клас заедно със съучениците им от 9 Д и 11 А разгледаха изложбата, подредена в Националната библиотека „Св.св. Кирил и Методий“.

Другите 9-ти класове на ПГО „Княгиня Мария Луиза“ с еднодневна екскурзия до Панагюрище отдадоха почит на героите от бунтовния град. Учениците от 10 А и 10 Б клас посетиха Борисовата градина, където поднесоха цветя и почетоха паметта на героите в Априлското въстание. Пред бюста на Захари Стоянов те припомниха най-важните моменти от Априлското въстание.

По своя инициатива ученичките от 10 А клас – Дария Димчева, Лора Ходжова и Мария Иванова нарисуваха картини, вдъхновени от Априлското въстание.

10 В клас посети манастира „Св. Тодор Стратилат“ в с. Балша, а 10 Г клас присъства на прожекция на филма, посветен на Тодор Каблешков, „Чудното момче от Копривщица“.

На 20 април ученици от 10 Д клас и 11-те класове проведоха турнир по волейбол, като всички участници бяха поздравени и наградени от директора на училището инж. Паулина Костова.

« of 2 »

Последни новини

Skip to content